W poniższym artykule dowiesz się dlaczego Internet jest idealnym miejscem do promocji swojej firmy. Poznasz również rodzaje działań marketingowych jakie można w nim podjąć, a szczególnie skupimy się wśród nich na pozycjonowaniu stron internetowych.

Czy warto reklamować swoją firmę w Internecie?

Niezależnie od tego czy prowadzisz już firmę czy dopiero zamierzasz założyć swoją działalność i budujesz biznesplan – z pewnością na pewnym etapie zadasz sobie pytanie czy warto rozpocząć promocje w Internecie. Zauważ, że obecnie z sieci korzysta niemalże każdy, niezależnie od tego w jakim wieku się znajduje. Oznacza to, że możesz oferować dowolne usługi bądź produkty, a dalej będziesz miał pewność, że Twoi potencjalni Klienci znajdują się w Internecie. Szacuje się, że w każdej minucie 'online’ pozostaje wiele milionów Polaków. Pokochaliśmy te formę spędzania czasu ze względu na media społecznościowe, blogi, szybki dostęp do informacji, a także gry komputerowe oraz serwisy streamingowe, takie jak Netflix czy HBO, które umożliwiają oglądanie światowych produkcji filmowych i kultowych seriali.

Marketing internetowy to nowoczesna forma promocji firmy, która zdołała wyprzedzić standardowe formy, takie jak ulotki czy ogłoszenia na słupach. Co więcej, wiele osób uważa, że reklama internetowa wyprzedziła również… reklamę w telewizji!

W poniższym artykule dowiesz się dlaczego Internet jest idealnym miejscem do promocji swojej firmy

Rodzaje marketingu internetowego

Obecnie najpopularniejsze rodzaje marketingu internetowego to:

  • media społecznościowe. Według wielu źródeł to właśnie tutaj spędzamy najwięcej czasu w skali dnia. Polacy pokochali portale społecznościowe, dzięki którym można utrzymywać kontakt ze znajomymi a także nawiązywać nowe znajomości. Najpopularniejsze portale to Facebook, TikTok, Instagram, Twitter i LinkedIn. Dzięki nim przedsiębiorcy mogą prowadzić swoje konto firmowe, którego celem będzie reklama działalności, a tym samym oferowanych przez nią usług bądź produktów.
  • wizytówka Google. Co ciekawe jest to darmowa forma promocji Twojej firmy! Dzięki niej możemy przedstawić ofertę naszej firmie, mamy możliwość również podania tam danych kontaktowych i linku do strony. Umożliwia ona również dodawanie przez Klientów opinii, dzięki którym nowi Klienci chętniej podejmą decyzje zakupową. 
  • posiadanie strony internetowej. W obecnych czasach strona www stała się internetową wizytówką danej firmy. Dzięki niej możemy przedstawić historie naszej firmy, opisać oferowane usługi bądź sprzedawane produkty. Strony internetowe bardzo często zawierają również cennik i możliwość kontaktu. Samo posiadanie strony internetowej nie wystarczy, należy zrobić wszystko, aby jak najlepiej ją pozycjonować.

Jak działa pozycjonowanie stron internetowych Poznań

Pozycjonowanie stron internetowych jest procesem, którego celem jest zwiększenie widoczności witryny w wynikach wyszukiwania pod konkretnymi frazami kluczowymi. Te działania polegają również na optymalizacji wszystkich elementów witryny, a także budowania zaplecza backlinków, a więc tak zwanego link building.

Pozycjonowanie ma ogromne znaczenie i ogromną moc. Google jest najpopularniejszą wyszukiwarką na świecie. W Polsce również w każdej minucie korzystają z niej miliony użytkowników. Warto wspomnieć również o konkurencyjności. Firm z Twojej branży o podobnym profilu działalności z pewnością jest wiele. Dzięki pozycjonowaniu walczysz więc o to, aby wyprzedzić konkurencje. Dlaczego jest to aż tak ważne? Chodzi o to, że Klienci najczęściej weryfikują jedynie pierwsze trzy wyniki wyszukiwania. Bardzo rzadko dochodzi do sytuacji w której weryfikują kilkanaście firm w celu podjęcia finalnej decyzji. Tym samym im wyżej Twój biznes będzie pojawiał się wśród słów kluczowych związanych z Twoją działalnością – tym będziesz mógł liczyć na więcej wejść na stronę, co oczywiście powinno przełożyć się na większą ilość Klientów i większą sprzedaż.

Niezależnie od tego jakie usługi oferujesz bądź jakie produkty sprzedajesz – z pewnością powinieneś postawić na pozycjonowanie swojej strony internetowej w Poznaniu!